HTML

'Dark Night Of My Soul'

Gondolatok. Sajátjaim és melyek Benned ébrednek. Thoughts. The ones in me and the ones generated in you.

Friss topikok

  • Krap: Ha jól olvasom a beszámolókat, a két koncerten szumma egy (1) darab szerzeményt játszottak erről a... (2026.06.15. 14:58) Lemezkritika (?) (47.) - Ez nem jött össze
  • Krap: @tizenkéthúr: Köszönöm, Mester. :) (2026.05.20. 10:34) A fülem
  • tizenkéthúr: És ezt miből számolta ki? Matematikus Ön vagy miből számolta ki? (2026.04.23. 12:05) Helyzet
  • Krap: Kölcsön nem kérem -:-), de ha eladnád, itt vagyok. (2025.12.05. 12:44) 1001
  • Krap: A "Népsport" honlapján, a hivatalos, meccs utáni nyilatkozatban mondta. Annyi változás történt azó... (2025.11.14. 10:39) Duma. Mészöly Géza nagy igazsága

2009.04.10. 11:48 Krap

'I was punching in the numbers at the ATM machine
 I could see in the reflection
 A face staring back at me'
                                 /U2: Moment Of Surrender/

Szólj hozzá!


2009.04.09. 14:45 Krap

'For my part I know nothing with any certainty...
but the sight of the stars makes me dream'
                                                 /Van Gogh/

Nagyon tetszik, hogy (újabban) minden The Cure CD belső borítójában van egy idézet.

Szólj hozzá!


2009.04.08. 14:02 Krap

Fender Road Worn Telecaster

Betojás, hogy mik vannak (a marketing világában)!!! A Fender gyári "ütött-kopott" verziókat dobott piacra. A hangszerek első blikkre olyanok, mint a régi, értékes darabok, azaz a test, a koptató és a króm alkatrészek is már gyárilag úgy néznek ki, mint ha ezer éve használnák a hangszert. Mű-májerkedés? Nagy ötlet? Nem hiszem, hogy vennék ilyesmit, de ajándékba biztosan elfogadnám. : )

1 komment


2009.04.07. 16:27 Krap

Mastodon: Crack The Skye, October

Szeretem az ilyen zenéket, lemezeket. Legutóbb a Machine Head-től a The Blackening
hatott így rám/az agyamra. Nem az én stílusom, különösebben nem is tetszik, de
ahányszor meghallgatom, annyiszor ÉRZEM, hogy veszett jó. Ellentmondás?
Nem tudom.
A Mastodon friss lemezéről beszélek. IGÉNYES, kidolgozott, agyas, technikás kemény
zene. (Nem merem leírni, hogy metal, mert ... Mert nem. :)
Nyitnak három borult dallal - szétzenélik bennük az agyukat -, majd jönnek a könnyebben
emészthető tételek. Illetve: a több könnyen emészthető részt tartalmazó tételek.
Aki gitározott/gitározik, mindenképpen hallgasa meg, ugyanis garantáltan hall "1-2"
ügyes dolgot!
Gitártedzőknek kedvcsináló: gyögyörű tercrokon fordulatok és Dream Theater szintű
dolgok is akadnak a lemezen szép számmal.
Sablonoktól mentes, egyéni alkotás. Minden zenének ilyen (indíttatásúnak) kellene lennie.
Az ehhez hasonló albumok viszik előre a zenét.
     "Mindennapi munkám során" ismerkedem az October nevű magyar csapat két lemezével.
A 2007-es elsőt (Sziget a szívnek) érdemes letölteni a zenekar honlapjáról:
www.october.hu
Egy hallgatást mindenképpen megér. Nekem tetszik.

Szólj hozzá!

Címkék: lemezismertető


2009.04.06. 12:19 Krap

Idén is ő volt a leggyorsabb

1 komment


süti beállítások módosítása