HTML

'Dark Night Of My Soul'

Gondolatok. Sajátjaim és melyek Benned ébrednek. Thoughts. The ones in me and the ones generated in you.

Friss topikok

  • Krap: Ha jól olvasom a beszámolókat, a két koncerten szumma egy (1) darab szerzeményt játszottak erről a... (2026.06.15. 14:58) Lemezkritika (?) (47.) - Ez nem jött össze
  • Krap: @tizenkéthúr: Köszönöm, Mester. :) (2026.05.20. 10:34) A fülem
  • tizenkéthúr: És ezt miből számolta ki? Matematikus Ön vagy miből számolta ki? (2026.04.23. 12:05) Helyzet
  • Krap: Kölcsön nem kérem -:-), de ha eladnád, itt vagyok. (2025.12.05. 12:44) 1001
  • Krap: A "Népsport" honlapján, a hivatalos, meccs utáni nyilatkozatban mondta. Annyi változás történt azó... (2025.11.14. 10:39) Duma. Mészöly Géza nagy igazsága

2025.03.28. 08:04 Krap

„Új” Twin Peaks péntek – 10. rész

„Albert és a hölgy a hullaházból.”
"A kör hamarosan végleg bezárul.”

twinpeaks10-1.jpg     Ne (szem)tanúskodj, tovább élsz, a piros-kék lencséjű szemüveges doki nyomja a kormányellenes felvilágosítást ezerrel, Jerry az erdőben kóvályog, Dougie-t megvizsgálja egy orvos, az ellenségei pedig megpróbálják a kaszinósokat úgy manipulálni, hogy azok meg akarják ölni, Diane lebukik Alberték előtt, és Mr. C. és a New York-i kocka között is talál kapcsolatot az FBI, Sólyom kap egy szokásosan elvont üzenetet a tuskós hölgytől, Laura a kulcs, a bárban egy dob-gitár-billentyű hármas egy remek hangú (!), a túlvilági szoba padlózatáéra erősen hasonlító mintájú ruhában lévő énekesnővel (mint kiderítettem, Rebekah Del Rio a neve) egy sejtelmesen szép, lassú dalt játszik. Végig a jelenben, a valóságban járunk, de Gordon ügynök pár másodpercre lát egy arcot a múltból.

twinpeaks10.jpg

Szólj hozzá!

Címkék: Twin Peaks


2025.03.26. 11:21 Krap

Lokálpatriotizmus

A villamosnak van egy hangulata, üzenete, így az az egyik kattanásom, a másik nyilván a hegyek. Az is jó, hogy van a városban szimfonikus zenekar (és - bár engem nem érint túlzottan - az is valami, hogy a mai Magyarország területének első kőszínháza is itt van (a villamossín mellett :)), de pénteken azon is filóztam, hogy nagyon szerencsés, ha egy városban van Motörhead emlékzenekar, vagy legalábbis olyan zenészek, akik évről évre szívesen játszanak nyilvánosan Motörhead dalokat. Kis városkámban több ilyen (figura és zenekar) is van. Jó itt.

lemmyemlekest250321_1.jpg

lemmyemlekest250321_2.jpg

 

Szólj hozzá!

Címkék: Motörhead


2025.03.25. 08:05 Krap

kibírod felröhögés nélkül?

Avagy: RÖVIDEN a kombinált szervátültetésről, a közmédiából:

Szólj hozzá!


2025.03.24. 08:03 Krap

Majdnem

"Ez a meccs - ha kivesszük a gólokat belőle - egy kiegyenlített meccs volt."
           /Dragóner Attila, szakértő, volt labdarúgó a Törökország-Magyarország 3-1 után/

"A visszavágó tempóját mi fogjuk megszabni." - Bozsik Péter, edző, szintén szakértő, ugyanakkor.

"Nem érdemeltünk vereséget, több helyzetünk volt." - a szövetségi kapitány.

Aztán jött a visszavágó. Magyarország-Törökország 0-3

"Két darab rövidzárlat, egy Isztambulban, egy itt, ez okozta a vesztünket." - Hajdú B.

"Nehéz, nehéz kommentálni az eredményeket." - Rossi mester, szövetségi kapitány.

"Három percen belül kaptunk egy újabb gólt, ugye ez történt kint is." "Abban reménykedünk, hogy a jövőben hatékonyabbak lehetünk elöl." - szintén Rossi mester.

És a megoldás a csatárokról: "Vagy fejlődnek, vagy szerencsésebbé válnak, vagy valami..." - Bogdán Ádám, kapus, szakértő.

"Olyan játékosokra van szükség, akik negyven év után ismét világbajnokságon szeretnének szerepelni, s akkor újra történelmet írhatunk. Ez a terv." - a csapatkapitány, Szoboszlai szerint Nyilasiékra van szükség. Ha jól értem.

A válogatott a legutóbbi 11 meccséből kettőt (2) nyert meg.

1 komment


süti beállítások módosítása