Könnyed ízű, de kesernyés, minőségi. Az utóíze nem az én világom (édeskés? ászokos?), de az összkép így is remek.
Ha az édeskés helyett izomból keserű lenne, vinne mindent.

Címkék: Sör

2012.10.25. 08:07 Krap

A csodakapus

A szurkoló kárörvendő típus. Én pláne! :)
Kacaráztam tehát rendesen, amikor a svédek 4 gólt lőttek idegenben fél óra alatt németeknek (kapuban a fritz szimpatizánsok között nagyra tartott Neuer-ral) a múlt héten VB selejtező meccsen. Örömömet csak az árnyalta, hogy 4-4 lett a végeredmény.
Hősünk nálam már a Manchester United ellen bizonyította 1-2 éve a mondást, mely szerint nincs jó kapus, csak jó védelem van (vagy nincs):

Manch01.JPG

Arra már nem emlékszem, hogy ez a harmadik vagy a negyedik gól volt azon a manchesteri meccsen, de nem is ez a lényeg.

2012.10.24. 08:09 Krap

Portugál - harmadszor

Kétszer láttam színházban (én, a színészetet idomításnak tartó!), de a késői időpont ellenére harmadszor is megnéztem a hétvégén, ezúttal TV-ben "kis" (Nemzeti) színházunk előadásában.
Most is többször felnevettem, és még most is egy aktuális, egyszerre groteszk, egyszerre tükör előadásnak tartom. Nem véletlenül élt meg rengeteg előadást.
Szomorú is voltam, hiszen ez a darab és szereposztás (noha mindkettőben voltak változtatások az idők folyamán) valószínűleg soha nem kerül ismét színre.
A bemutatója 2003. október 22-án volt (nálunk).
Városvezetésünk ugyanis azt hiszi, hogy hatalomba került, és Színházunk igazgatójának (és ezzel a társulat nagy részének) eltávolítása az egyik első intézkedése volt annak idején.
Nagyon sajnálom, mert sokan közölük kellemes perceket szereztek számomra az évek során. Mármint a társulatból, nem a városvezetésből! :)  :(
A legtöbbet talán Retek (Korognai Károly) és Jucika (Müller Júlia) a Portugálból a kétszereplős Prah-ban.
Masni (Szibrik Bernadett) és Csipesz (Fandl Ferenc - kedvenc itteni színészem?) maradtak, de rengeteg az új arc és az olyan új előadás, melyek nem érdekelnek.
Persze, én a színjátszást idomításnak tartom.