Na, ha valamit nem olvastam eddig, az a japán regény. Eredeti japán verseskötetem és képregényem is van, de azokból egy hangot sem értek, mert az írásjelek (szépsége) miatt vettem meg őket.
Krimi, de olyan, ahol már az elején kiderül, hogy ki a gyilkos, a történet pedig gyakorlatilag arról szól, hogy sikerül-e a nyomokat és a gyanút elterelni.
Érdekes. Az eleje nem tetszett a sok párbeszéd miatt. Olyan volt, mintha egy drámát olvasnék, ráadásul eléggé szappanoperás stílusban. Aztán később javult a mesélés/beszéd arány, így összességében nem zavart a kezdet.
A történetet egy matektanár és egy fizika prof. teszi érdekessé, akik az egyetemről ismerik egymást. Nekik köszönhetően matematika-filozófiai (van ilyen kifejezés??) kérdések is felvetődnek. Kis betekintést - de sajnos tényleg nem sokat - nyerünk a japán mindennapokba és még kevesebbet a japán kultúrába. Nyilván a szerzőnek ez a természetes közege, de 1-2 dolog jobb megértésében nekem sokat segített, hogy odautazásom előtt olvastam könyvet az ottaniak gondolkodásmódjáról, viselkedési szabályaikról és azok hátteréről. A lezárásnál ez például nagy hasznomra volt, így többet értettem az adott szereplő(k) motivációjáról, amikor egy-egy dolgot tesznek.
Két esős nap alatt befaltam, kellemes kikapcsolódást nyújtott.
2005-ös. Itthon a Libri adta ki 2012-ben, de már ezresért is láttam a neten akciósan.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.