HTML

'Dark Night Of My Soul'

Gondolatok. Sajátjaim és melyek Benned ébrednek. Thoughts. The ones in me and the ones generated in you.

Friss topikok

2015.04.24. 08:04 Krap

Slash - by Slash and Anthony Bozza

slashbyslash.jpg2007-es könyv. Önéletrajz. Befaltam.
Hogy hogyan emlékezhet bármire is 10-20-30-40 éve távlatából, az egy jó kérdés. Állítása szerint jegyzetelt.
A legjobban talán az tetszett benne, hogy sokszor leír olyasmit, hogy "but of course that’s no more than my opinion", azaz tisztában van vele, hogy ő nem a nagy igazságot mondja meg, hanem csak azt, amilyennek és ahogyan ő (akkor) látta a dolgokat.
Az örökös mizériája az énekesekkel, azok megtalálásának már-már reménytelensége, majd az, hogy a tökéletes énekesekkel csak a baja volt - ezek már-már vicces dolgok. Átélni nyilván nem az.
Viszont, még Axl-ről - akivel finoman szólva nem felhőtlen a viszonya - is ír olyat, hogy "nem vagyok abban a helyzetben, hogy részleteket áruljak el, de abból, amit Axl mesélt nekem, nagyon durva gyermekkora volt". Szóval, nem tereget, nem mocskolódik, csak elmeséli az életét.
Sok érdekességet megtud az olvasó a Guns N' Roses-ról, a stúdiózásról, gitárokról, más hírességekről, és persze a drogokról és az alkoholról is. Pl. ami még Duff könyvéből sem derült ki, hogy a felesége (Duff-é) magyar (származású?).
A Guns N' Roses teszi ki a könyv jelentős részét, de bőven szán helyet a csapat előtti és utáni időknek is. Jól látszik, hogy hogyan lettek egy rakás összetartó tiniből egymással szóba sem álló milliomosokká; és hogy hogyan ölte meg a kommunikáció hiánya azt a sokra hivatott bandát. Persze, lehet, hogy csak ennyi volt bennük, és így lettek legendásak, de azért kár, hogy soha nem tudjuk meg, mire lettek volna még képesek együtt. Slash egy zseniális, egyéni játékkal bíró gitáros, szerencsére a Guns után is zenél a mai napig. Az élete is különös. Nem szép vagy követendő - egyes részei nagyon nem -, de az övé. ezt választotta, így érzi jól magát.
Angolul olvastam, nem tudom, magyarul megjelent-e. Csak ajánlani tudom. Nekem az ilyen könyvek tetszenek nagyon.

"The truth is, I haven’t spoken a word to Axl personally since I left the band in 1996."
Az igazság az, hogy mióta 1996-ban kiléptem a bandából, egy szót sem beszéltem Axl-lel személyesen.

"As we all came to find out, back then and again and again, the worst thing that ever befell this band was having nothing to do and some money to spend."
Amint arra mindannyian rájöttünk akkoriban, és azóta újra és újra, a legrosszabb dolog, ami ezzel a bandával történhetett az volt, ha nem volt mit csinálnunk és volt (költő)pénzünk.

"John came down to see us rehearse and he thought that we were the best thing since sliced bread…"
John lejött, hogy megnézze, amint próbálunk, és azt gondolta, mi vagyunk a legjobb dolog a szeletelt kenyér kitalálása óta.

"We’d played 192 shows in two and a half years, spanning twenty-seven countries. Over seven million people had seen us perform."
192 koncertünk volt két és fél év alatt 27 országban. Több mint 7 millió ember látott minket színpadon.

 

Szólj hozzá!

Címkék: könyv életrajz


2015.04.23. 08:01 Krap

Agent Carter

agentc50.jpg     Kedves volt padtársam nem csak a könyvek, de a sorozatok nagy barátja is. Ezekkel is bombáz tehát, és van, hogy nem tudok elugrani (elugorni?). Megnéztem az Agent Carter sorozatot.
Mindössze 8 epizód, hála az Úrnak! :) Egyenként 40 perc.
Na, nem mintha nézhetetlen lenne, de ahogyan az olvasás nem a hobbim, úgy a TV-zés sem az. Nagyon kevés sorozatot nézek. Egyszerűen nem kötnek le. Ennek sem sikerült.
     Nagyon tetszett, hogy a főszereplő brit angolsággal beszélt, segítője, egy inas/komornyik szintúgy, hozzá véve rengeteg udvariassági formulát is. Ketten együtt olykor még halvány brit humort is hoztak a párbeszédeikben. ("Akasztották már fel, Mr. Jarvis?", "Nem mondanám.")
Ezen kívül a záró epizód tartalmaz humoros dolgokat. ("Az elnök személyesen szeretne magával kezet rázni.", "Akkor legközelebb rá szavazok.")
A többi szereplő sem mai "amerikait" beszélt, hanem a nyelv még kevésbé korcsosult változatát.
Persze, amikor két orosz szereplő akcentusos angollal beszél egymással az anyanyelve helyett, az mindig indokolatlan és nevetséges.
     A korabeli (1946-ban járunk) New York, az épültek, autók, hajviseletek, ruhák is érdekesek.
A történet már nem annyira. Hősnőnk (titkos)ügynök, szerelme, Amerika kapitány (paff!!!) elvesztése után egy sor titkos találmány eltűnése ügyében nyomoz, derít fel, titkolózik kollégái előtt, épít le harcosokat, kollégákat, gonoszokat. Tipikus amerikai nulla tehát az egész.
A "Marvel" nem véletlen a sorozat logójában. Egyébként csak mérsékelten, helyenként képregény jellegű, nem teljes egészében. (Persze, ha egy nőt (vagy bárkit) kétszer rendesen megcsapnak baseball ütővel, egyszer a bal lábán, az nem biztos, hogy 20 másodperc múlva arra a lábra támaszkodva rúgni fog a valóságban.)
     Nem szaporítom a szót: humor: alig; beszéd: érdekes, jó; színhely, kor: egészen jó; történet: átlag alatti; képi világ, zene: semmi különös; izgalom: kevés.
Összességében 4/10 pont. De lehet, hogy a nekem tetsző sorozatok némelyike sem jut 6 pont fölé, annyira nem az én világom ez az egész üzletág. Nem hamarosan, de majd jelentkeztem még a tárgykörben. Ha Pókember addig meg nem büntet soraimért.

Akitől kaptam, így írt róla: http://csigafa.blogspot.hu/2015/03/agent-carter.html

agentc47.jpg

agentc49.jpg

agentc51.jpg

Szólj hozzá!

Címkék: sorozat Agent Carter


2015.04.22. 08:07 Krap

Biga, hinnéd?

A tavaly év végén megjelent (most fedeztem fel) The Smashing Pumpkins albumon Tommy Lee (Mötley Crüe) dobol!!! Zenekar nincs, de album van, sőt fel is lépnek. Ezen a felvételen pedig a Rage Against The Machine (Réz Agancs A Macin/Mocin :) dobosa, Brad Wilk (a Black Sabbath legutóbbi lemezén (13) is Ő üt), basszusgitáron pedig a The Killers-ből Mark Stoermer játszik!

 

Még soha nem láttam/hallottam a Pumpkinst úgy, hogy nem nő basszusgitározott. Nem Billy játssza a (szokásosan "komplikált" :) szólót, ráadásul nadrágot visel. Sok a változás, de az album 32 és fél percének legalább a fele méltó a banda nem gyenge életművéhez. Nem reménytelen a jövő.

Szólj hozzá!

Címkék: The Smashing Pumpkins


2015.04.21. 10:17 Krap

:)

garfield20.jpg

Szólj hozzá!


2015.04.20. 08:01 Krap

Ken Follett: A katedrális

katedralis.jpg     Egykori padtársam, az olvasás nagykövete :) beszélt rá, hogy olvassam el, de nagyon és tényleg. Jelentem, végeztem vele. (Mármint a könyvvel. :)
Éppen csak nem bántam meg, hogy elolvastam. A könyv remek, profi, még akár érdekesnek is mondhatnám, de egyáltalán nem az én világom. Úgy látszik, én csak zenészek önéletrajzait, és anglománságommal összefüggő könyveket szeretek olvasni.
     Mondjuk, A katedrális Angliában játszódik, csaknem a teljes 1100-as éveket felölelve. Egy (ki hinné?) katedrális építése kapcsán követhetjük a szereplők, családok sorsának alakulását.
A majd' ezer oldalas könyv első kb. tizedében folyton azon járt az agyam, hogy "ez már vajon volt akkoriban? ezt a szót, kifejezést ismerhették 900 éve?", nem kötött le túlzottan a történet tehát.
Később belegondoltam, hogy mennyire kiszolgáltatottak voltak akkoriban az emberek a születésüknek, a termésnek, az időjárásnak, az uralkodójuknak, a hatalmi játszmáknak, vagy éppen (erről nincs szó a regényben) a betegségeknek, sérüléseknek.
A címe lehetne Ármány (és szerelem) is, de gondolom, az már foglalt volt. :) Sok az intrika, mások bábnak használása, trükközés, szövetkezés, gonoszság és önzés benne, de ott van a másik oldal is, a hit, a másikról való gondoskodás, az adott szó, és akár önmagunk feláldozása is.
     Hogy (önszántamból) a végére értem, az dicséri valahol, ezt pl. az Egri csillagok nem mondhatja el magáról (talán az volt az utolsó KÖTELEZŐ olvasmány, amit kényszer hatására végig szenvedtem), de például A nyomorultak tartalmasabb és sokkal jobban lekötött, mint ez a könyv. Ha az értékei érdekelnek Titeket, keressetek egy fórumot! Biztosan rengeteg helyen ódákat zengenek róla. Joggal. Mert profi.
De sem Churchill sem egyetlen XX. századi zenész nem szerepel benne. És nem King vagy Rejtő írta. :)

"mindenki tudta, hogy az igazságtalanul szenvedők átka különösen erős, és azt gyanították, hogy valami nincs rendben ezzel az akasztással."

- Vissza kell menned Kingsbridge-be.
Remigius arcát elsápasztotta a harag.
- Azt nem tehetem meg - mondta halkan.
- Miért nem? - kérdezte William, csak hogy gyötörje.
- Tudod te, hogy miért.
- Azt mondaná Fülöp, hogy nem lett volna szabad kislányokat kifaggatni? Azt hiszi talán, hogy elárultad őt, amikor elmondtad nekem, hol a csavargók rejtekhelye? Haragudna rád, amiért te lettél volna a feje annak a templomnak, amely átvette volna a helyét az ő katedrálisának? Hát, azt hiszem, tényleg nem mehetsz vissza.

Szólj hozzá!

Címkék: könyv Ken Follett A katedrális


süti beállítások módosítása