Tulajdonképpen poénos, hogy ugyanarra épül csaknem minden Motörhead borító, de most, a jobbakhoz érkezvén belegondoltam, hogy az ugyan igaz, hogy a borítóik nagy része leginkább csak közepes, ha viszont megfordítjuk a kérdést, hogy hány zenekar tud 8-10 remek és/vagy ikonikus borítót felmutatni, akkor már egészen jó a Motörhead a szeren.
10. Ace Of Spades (1980.): Nagy klasszikus. Azt hihetnénk, hogy nincs rajta a zenekar védjegye, Snaggletooth, a koponya, de Philty kitűzőjén (felarróján?) ott van (és talán Lemmyén is), ez az LP borítóján jól látszik. Az egyszerűsége, koszossága miatt tökéletesen illik a zenekarhoz. A fotót Alan Ballard, a borítót Martin Poole készítette. Sokkal jobban tetszik az eredeti (felső kép), mint a tisztább, fényesebb 2005-ös design (alsó kép).
9. Motörhead (1977.): Abban igazuk volt később is, hogy nem kell agyonvariálni a borítókat - főleg, ha van egy ennyire eredeti és feltűnő védjegyed. Az első album borítója ettől patent: egyszerű, minden cicoma nélküli, hatásos. Joe Petagno, természetesen.
8. Sacrifice (1995.): Sok minden van rajta, jó az összkép is. A nyelvről és a torokról nincs véleményem... Joe Petagno alkotása.
7. Rock ’n’ Roll (1987.): A Sacrifice-nál újra elővett téma eredetije. Kevésbé részletgazdag, mégis jobban tetszik, mint az. Érdekesség, hogy az album címe csak a lemez hátsó borítóján – és élén - jelenik meg, valamint a nyolc metsző és a négy szemfog. Joe Petagno, le sem tagadhatná.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.